Toczenie cnc

Toczenie CNC jest procesem obróbki skrawaniem, który doskonale sprawdza się przy obróbce części w postaci brył obrotowych - powierzchni zewnętrznych, wewnętrznych i czołowych. Pozwala osiągnąć dokładność nawet do tysięcznych milimetra i toczyć detale walcowate, stożkowe lub kuliste o konkretnej chropowatości powierzchni oraz wąskiej tolerancji wymiarowej. Elementy toczone metodą CNC charakteryzują się wysoką precyzją wykonania.

Zainteresowany?
Zadzwoń
501 808 405

Toczenie CNC to metoda obróbki wiórowej na tokarkach sterowanych numerycznie. W odróżnieniu od toczenia ręcznego, wszystkie ruchy maszyny w toczeniu CNC są zaprogramowane i odtwarzane z olbrzymią precyzją i powtarzalnością. Każda stosowana przez nas maszyna CNC wyposażona jest w specjalistyczne oprogramowanie, które na bieżąco umożliwia korektę wymiarów obrabianych części oraz parametrów skrawania.

Toczenie CNC - oferta

Oferujemy szeroki zakres toczenia CNC - wzdłużne, poprzeczne, kopiowe, kształtowe, które obejmuje różnego rodzaju metale i tworzywa sztuczne. Najczęściej wykonujemy obróbkę metali, w tym stali zwykłych i stopowych, żeliwa i metali nieżelaznych. Dobrze wyposażony park maszynowy - wykorzystanie nowoczesnych i wydajnych obrabiarek pozwala nam nie tylko wybrać najlepszą metodę toczenia w danym przypadku, ale również wykonywać nawet najbardziej wymagające i skomplikowane zlecenia.

Naszym Klientom oferujemy toczenie CNC:

  • do długości detalu 550 mm średnicy i 250 mm,
  • do długości detalu 100 mm i średnicy 300 mm.

Toczenie CNC - korzyści

Z tej metody obróbki skrawaniem korzystają niemal wszystkie branże. Toczenie CNC umożliwia bowiem osiąganie bardzo precyzyjnych kształtów do specjalistycznych maszyn czy urządzeń wykorzystywanych m.in. w automatyce, elektronice, przemyśle lotniczym, maszynowym czy branży medycznej. Elementy powstające podczas toczenia CNC wykorzystywane są również w przedmiotach codziennego użytku (sprzęt AGD, meble, itp.). Na popularność toczenia CNC ma wypływ wiele korzyści, które niesie ze sobą taka metoda obróbki:

  • powtarzalność i precyzja - komputerowo sterowane tokarki wykonują dowolne kształty z dokładnością do setnej milimetra, dzięki czemu można uzyskać identyczność elementów,
  • wysoka wydajność - czas wykonywania skomplikowanych kształtów na tokarkach CNC jest znacznie krótszy niż w przypadku toczenia ręcznego, wszystko dzięki zautomatyzowaniu procesu produkcyjnego,
  • oszczędne wykorzystanie materiału - straty surowca zmniejszone są do minimum, ponieważ parametry podczas toczenia CNC są bardzo precyzyjnie określone,
  • niezawodność i minimalizacja błędów - sterowanie komputerowe znacznie ogranicza pojawienie się błędów wynikających z czynnika ludzkiego.

Wycena usługi toczenia CNC zależy od kilku elementów, z których najistotniejsze to: rodzaj i grubość toczonego materiału, zakres zamówiena oraz stopień skomplikowania projektu.

 

Chcesz zamówić usługę frezowania CNC lub masz dodatkowe pytania?
Chętnie na nie odpowiemy i przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

 

 

Obróbka powierzchniowa metali

Szkiełkowanie (kuleczkowanie)

Szkiełkowanie to sprawdzona metoda obróbki powierzchniowej metali przed procesem nakładania powłok galwanicznych, a także w celach dekoracyjnych. Doskonale sprawdza się też w usuwaniu drobnych uszkodzeń i zanieczyszczeń technologicznych. Wzmacnia powierzchnię metali i poprawia ich właściwości mechaniczne, ograniczając przy tym podatność na zanieczyszczenia. Kuleczkowanie jest bezpieczne dla detali kruchych i delikatnych. Pozostawia powierzchnię gładką i czystą.

Więcej

Galwanizacja

Obróbka galwaniczna znacznie poprawia parametry technologiczne, wizualne oraz ochronne obrabianych elementów. Powłoki techniczne zwiększają odporność korozyjną i mechaniczną, przedłużając życie produktów i podnosząc ich jakość. Dlatego naszym Klientom, oprócz obróbki skrawaniem, oferujemy również profesjonalne usługi galwanizacyjne, które wykonujemy w ramach kooperacji w oparciu o nadzór nad procesami galwanicznymi potwierdzonymi normą ISO 9001.

Więcej

Copyright © 2022 - GoldCNC

Realizacja strony: Studioalfa.pl - Projektowanie stron internetowych.