Szkiełkowanie jest jedną z najbardziej efektywnych metod obróbki aluminium, stali kwasoodpornej i metali kolorowych. Pozwala oczyścić powierzchnię z zabrudzeń, nalotów i utlenionych warstw. Umożliwia uzyskanie satynowego lub wybłyszczonego efektu końcowego, dlatego stosowane jest również w celach estetycznych. Jest bezpieczne dla powierzchni, ponieważ nie powoduje erozji ściernej.

Zainteresowany?
Zadzwoń
501 808 405

Szkiełkowanie z technicznego punktu widzenia podobne jest do procesu piaskowania, ale różni się stosowanym materiałem czyszczącym. Zamiast ostrego ścierniwa, czyli ziarenek piasku, wykorzystuje się mikrokulki szklane o określonej granulacji, dzięki czemu powierzchnia po obróbce nie jest poszarpana. Szkiełkowanie usuwa z powierzchni obrabianego przedmiotu wszelkie zarysowania i nagromadzony brud. Doskonale sprawdza się w przypadku cienkich i kruchych wyrobów wykonanych z aluminium lub stali nierdzewnej, a także elementów o nietypowych kształtach oraz części motoryzacyjnych.

 

Szkiełkowanie - oferta

 sługę szkiełkowania dedykujemy klientom, którzy chcą oczyścić metale kolorowe z zanieczyszczeń,

uszkodzeń i nieestetycznych nalotów lub utwardzić obrabiane elementy. To idealne rozwiązanie także dla osób, którym zależy na uzyskaniu wybłyszczonej lub satynowej powierzchni. Oferujemy szkiełkowanie nie tylko powierzchni aluminiowych, ale również stali, m.in. czarnej, konstrukcyjnej, nierdzewnej, a także miedzi i mosiądzu. Jesteśmy w stanie szkiełkować zarówno małe elementy jak i większe gabaryty.

Szkiełkowanie - korzyści

Szkiełkowanie to metoda innowacyjna ze względu na możliwość wykorzystania zróżnicowanych materiałów ściernych w zależności od oczekiwanego efektu. Mogą to być mikrokulki szklane, granulat szklany lub mączka szklana. Ich największą zaletą jest skład. Podczas obróbki strumieniowo-ściernej nie pozostawiają na czyszczonej powierzchni żadnych metalicznych wytrąceń. Szkiełkowanie doskonale sprawdzi się w przypadku:

 

  • przygotowania powierzchni do naniesienia powłoki galwanicznej,
  • czyszczenia elementów aluminiowych,
  • odtłuszczania powierzchni,
  • uzyskania walorów estetycznych,
  • alternatywy dla polerowania oraz piaskowania (powierzchnia nie jest jednak błyszcząca, ale ma satynowy półpołysk i uwidacznia wady odlewu - mikropęknięcia, wżery, itp.).

Chcesz zamówić usługę szkiełkowania lub masz dodatkowe pytania?
Chętnie na nie odpowiemy i przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

 

 

Obróbka powierzchniowa metali

Szkiełkowanie (kuleczkowanie)

Szkiełkowanie to sprawdzona metoda obróbki powierzchniowej metali przed procesem nakładania powłok galwanicznych, a także w celach dekoracyjnych. Doskonale sprawdza się też w usuwaniu drobnych uszkodzeń i zanieczyszczeń technologicznych. Wzmacnia powierzchnię metali i poprawia ich właściwości mechaniczne, ograniczając przy tym podatność na zanieczyszczenia. Kuleczkowanie jest bezpieczne dla detali kruchych i delikatnych. Pozostawia powierzchnię gładką i czystą.

Więcej

Galwanizacja

Obróbka galwaniczna znacznie poprawia parametry technologiczne, wizualne oraz ochronne obrabianych elementów. Powłoki techniczne zwiększają odporność korozyjną i mechaniczną, przedłużając życie produktów i podnosząc ich jakość. Dlatego naszym Klientom, oprócz obróbki skrawaniem, oferujemy również profesjonalne usługi galwanizacyjne, które wykonujemy w ramach kooperacji w oparciu o nadzór nad procesami galwanicznymi potwierdzonymi normą ISO 9001.

Więcej

Copyright © 2022 - GoldCNC

Realizacja strony: Studioalfa.pl - Projektowanie stron internetowych.