Łączenie elementów metalowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i zautomatyzowania procesu zgrzewania oraz spawania pozwala nam działać szybciej i dokładniej. Połączenia najwyższej jakości o dużej wytrzymałości osiągamy metodami MIG/MAG i TIG, które są niezawodne w dokładnym i skutecznym łączeniu stali oraz metali nieżelaznych. Dzięki temu otrzymujemy spoiny o niewielkiej szerokości, co jest istotne przy spawaniu detali wymagających dużej precyzji wykonania.

Zainteresowany?
Zadzwoń
501 808 405

Zastosowanie odpowiednich gazów osłonowych oraz techniki łączenia stali i metali nieżelaznych jest kluczowe w osiągnięciu trwałej i dokładnej spoiny - gładkiej, bez wad przetopu i pęknięć. Dlatego w zależności od rodzaju materiału i specyfiki zlecenia proponujemy naszym Klientom spawanie metodami MIG/MAG i TIG, które polegają na wykorzystaniu energii łuku elektrycznego w osłonie gazowej:

 • metoda spawania MIG (gaz osłonowy jest chemicznie obojętny, np. hel lub argon) - spawanie aluminium, magnezu, miedzi oraz innych metali nieżelaznych i ich stopów,
 • metoda spawania MAG (gaz osłonowy jest chemicznie aktywny, np.dwutlenek węgla) - łączenie stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych,
 • metoda spawania TIG (gaz osłonowy jest chemicznie obojętny) - łączone elementy są ze sobą stapiane lub łączone przy pomocy dodatkowego topliwego materiału dodawanego do jeziorka spawalniczego; metoda TIG szczególnie nadaje się do łączenia elementów metalowych o niewielkiej grubości, w których wymagana jest estetyczna spoina wysokiej jakości i czystości (nie trzeba jej czyścić po zakończeniu spawania); w taki sposób łączymy stal nierdzewną oraz aluminium i stopy aluminium.

 

Posiadamy pięć stanowisk MIG/MAG do spawania stali i metali nieżelaznych oraz dwa stanowiska TIG. Spawanie wykonujemy półautomatem spawalniczym z obrotnikiem oraz na stanowisku zrobotyzowanym.

Spawanie MIG/MAG i TIG - korzyści

Łączenie elementów metodami MIG/MAG i TIG gwarantuje wykonanie spoin wysokiej jakości przy

dużej wydajności spawania. Ponadto każda z metod wiąże się z odrębnymi, dodatkowymi korzyściami.

TIG (Tungsten Inert Gas) umożliwia:

 • spawanie elementów o niewielkiej grubości (od poniżej 1 mm do 10 mm),
 • dużą kontrolę nad procesem spawania,
 • spawanie różnego rodzaju metalu i stopów,
 • wykonanie czystej i estetycznej spoiny.

 

MIG (Metal Inert Gas) i MAG (Metal Active Gas) umożliwia:

 • dużą powtarzalność w przypadku zautomatyzowania procesu,
 • spawanie elementów o dużym zakresie grubości.

Zgrzewanie - łączenie elementów stalowych i metalowych

Proces zgrzewania polega na uplastycznieniu (rozgrzaniu) brzegów zgrzewanych ze sobą elementów, co umożliwia ich połączenie pod wpływem docisku powierzchniowego. W zależności od rodzaju materiału poddawanemu zgrzewaniu oraz wymagań Klienta stosujemy dwa rodzaje zgrzewania:

 • punktowe - stosowane w przypadku łączenia stali stopowych, węglowych i metali nieżelaznych; najpopularniejsza metoda zgrzewania cienkich blach, która polega na dociskaniu do siebie dwóch elementów przy użyciu dwóch elektrod kłowych. Pod wpływem przepływu prądu elektrycznego elementy w miejscu styku przechodzą w stan plastyczny, a następnie na skutek nacisku łączą się ze sobą,
 • liniowe - umożliwia wykonanie długiej spoiny o nienaruszonej ciągłości, metoda dobrze sprawdza się również przy łączeniu cienkich blach, ale tworzenie spoiny odbywa się w nieco inny sposób; nałożone na zakładkę blachy zostają przeciągnięte pomiędzy dwiema elektrodami krążkowymi, które przewodzą prąd elektryczny i dociskają obie blachy do siebie.

Stosujemy nowoczesne zgrzewarki wyposażone w podzespoły sterujące, dzięki czemu cały proces zostaje zautomatyzowany. Urządzenia na bieżąco dobierają podczas pracy najważniejsze parametry, jak np. natężenie prądu czy optymalny czas zgrzewania.

Zgrzewanie metali - korzyści

Ze względu na duże zautomatyzowanie procesu zgrzewania metali metodą punktową o liniową, możemy zapewnić:

 • dużą precyzję i dokładność łączenia nawet skomplikowanych konstrukcji,
 • stabilność połączonych części,
 • wysoką wydajność i produktywność całego procesu,
 • utrzymanie stałej powtarzalności efektów łączenia.

 

Chcesz skorzystać z usług spawania MIG/MAG i TIG lub usługi zgrzewania metali? Masz dodatkowe pytania?
Chętnie na nie odpowiemy i przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Obróbka powierzchniowa metali

Szkiełkowanie (kuleczkowanie)

Szkiełkowanie to sprawdzona metoda obróbki powierzchniowej metali przed procesem nakładania powłok galwanicznych, a także w celach dekoracyjnych. Doskonale sprawdza się też w usuwaniu drobnych uszkodzeń i zanieczyszczeń technologicznych. Wzmacnia powierzchnię metali i poprawia ich właściwości mechaniczne, ograniczając przy tym podatność na zanieczyszczenia. Kuleczkowanie jest bezpieczne dla detali kruchych i delikatnych. Pozostawia powierzchnię gładką i czystą.

Więcej

Galwanizacja

Obróbka galwaniczna znacznie poprawia parametry technologiczne, wizualne oraz ochronne obrabianych elementów. Powłoki techniczne zwiększają odporność korozyjną i mechaniczną, przedłużając życie produktów i podnosząc ich jakość. Dlatego naszym Klientom, oprócz obróbki skrawaniem, oferujemy również profesjonalne usługi galwanizacyjne, które wykonujemy w ramach kooperacji w oparciu o nadzór nad procesami galwanicznymi potwierdzonymi normą ISO 9001.

Więcej

Copyright © 2022 - GoldCNC

Realizacja strony: Studioalfa.pl - Projektowanie stron internetowych.