Frezowanie CNC

Frezowanie CNC, czyli jedna z metod obróbki skrawaniem zapewnia najwyższą precyzję wykonania, co wiąże się z wieloma korzyściami. Klient otrzymuje produkt zgodnie z założeniami projektu - o wymaganych wymiarach, kształcie i właściwościach powierzchni w kontekście jej chropowatości. Z tego powodu frezowanie CNC z powodzeniem wykorzystywane jest w wielu wymagających branżach. Maksymalne zautomatyzowanie produkcji przez wykorzystanie maszyn CNC wpływa bowiem na wysoką jakość i precyzję obrabianych elementów, nawet o złożonej geometrii. To doskonała metoda modelowania brył.

Zainteresowany?
Zadzwoń
501 808 405

Frezowanie CNC polega na stopniowym usuwaniu z obrabianego przedmiotu naddatku materiału przy pomocy wysoko wyspecjalizowanych frezarek CNC, jak: ploter frezująco-tnący oraz centra obróbcze CNC. Umożliwiają one obróbkę materiału poprzez frezowanie i cięcie. Podczas obróbki maszyny sterowane są przy pomocy specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Frezowanie CNC - oferta

Realizujemy nawet najbardziej wymagające zamówienia w zakresie obróbki skrawaniem - frezowania CNC. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne obrabiarki, frezarki i plotery sterowane przy pomocy zaawansowanego oprogramowania. Dzięki temu możemy zapewnić naszym Klientom wysokiej jakości usługi:

 • jednostkowe - charakteryzuje się niepowtarzalnością elementów i najczęściej stosowane w wykonywaniu prototypów np. elementów i przyrządów, które służą do usprawnienia produkcji w zakładach produkcyjnych naszych Klientów,
 • seryjne - służą do obrabiania serii takich samych elementów na maszynach seryjnych CNC. Seryjna obróbka CNC może być jednorazowa lub powtarzalna.

Oferujemy frezowanie CNC:

 • do wymiaru 300x500 mm na obrabiarce 4-osiowej,
 • do wymiaru 1000 x 700 mm na obrabiarce 3-osiowej z napędami liniowymi,
 • na wielkoformatowym ploterze CNC na napędach liniowych o wymiarach 2050 x 3050 mm.

Obróbkę CNC wykonujemy na podstawie papierowej lub elektronicznej dokumentacji technicznej dostarczonej przez Klienta.

Dysponujemy profesjonalnymi maszynami, które gwarantuje precyzyjną i wysoce powtarzalną obróbkę skrawaniem (frezowanie, cięcie), m.in.:

 • centrum obróbcze Kimla BFN 1007 Linear (zakres pracy: 1000 x 700 x 300 mm); tworzywa sztuczne, metale kolorowe i stal,
 • ploter frezująco-tnący Kimla BPF 2131 Linear (zakres pracy: 2000 x 3000 x 300 mm); tworzywa sztuczne i metale kolorowe,
 • centrum do frezowania i gwintowania Brother Speedio S700X.

 

Frezowanie CNC - korzyści

Frezowanie CNC wykorzystywane jest w wielu dziedzinach przemysłu, m.in. motoryzacyjnym, transportowym, medycznym, architektonicznym, rolniczym, a także w robotyce i automatyce. Popularność obróbki tego typu jest uzasadniona, bowiem wiąże się ona z wieloma korzyściami. Stosowanie frezowania CNC jest:

 • uniwersalne - kształtowanie elementów wykonanych z metalu i tworzyw sztucznych,
 • efektywne - zautomatyzowanie procesu wpływa na maksymalne wykorzystanie czasu produkcji przy minimalnej ingerencji człowieka,
 • precyzyjne - duża dokładność wymiarowa i powierzchniowa nawet przy wykonywaniu elementów o skomplikowanych kształtach dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i sterowaniu numerycznemu,
 • oszczędne - ściśle określone parametry ograniczają zużycie obrabianego materiału oraz narzędzi,
 • ekonomiczne - rosnąca popularność frezowania CNC bezpośrednio przekłada się na atrakcyjną cenę tej usługi.

 

Chcesz zamówić usługę frezowania CNC lub masz dodatkowe pytania?
Chętnie na nie odpowiemy i przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

 

 

Obróbka powierzchniowa metali

Szkiełkowanie (kuleczkowanie)

Szkiełkowanie to sprawdzona metoda obróbki powierzchniowej metali przed procesem nakładania powłok galwanicznych, a także w celach dekoracyjnych. Doskonale sprawdza się też w usuwaniu drobnych uszkodzeń i zanieczyszczeń technologicznych. Wzmacnia powierzchnię metali i poprawia ich właściwości mechaniczne, ograniczając przy tym podatność na zanieczyszczenia. Kuleczkowanie jest bezpieczne dla detali kruchych i delikatnych. Pozostawia powierzchnię gładką i czystą.

Więcej

Galwanizacja

Obróbka galwaniczna znacznie poprawia parametry technologiczne, wizualne oraz ochronne obrabianych elementów. Powłoki techniczne zwiększają odporność korozyjną i mechaniczną, przedłużając życie produktów i podnosząc ich jakość. Dlatego naszym Klientom, oprócz obróbki skrawaniem, oferujemy również profesjonalne usługi galwanizacyjne, które wykonujemy w ramach kooperacji w oparciu o nadzór nad procesami galwanicznymi potwierdzonymi normą ISO 9001.

Więcej

Copyright © 2022 - GoldCNC

Realizacja strony: Studioalfa.pl - Projektowanie stron internetowych.