Cięcie CNC posiada wiele zalet. Dzięki niemu można uzyskać niezwykłą dokładność i precyzję, które nie są możliwe do osiągnięcia podczas cięcia manualnego i tradycyjnego. Jakość ciętych krawędzi jest tak wysoka, że nie ma potrzeby ich dodatkowego wykańczania czy wygładzania. W zależności od rodzaju i specyfiki materiału, który poddawany jest cięciu CNC, stosuje się cięcie laserem, cięcie plazmą oraz strumieniem wody czy cięcie gazowe.

Zainteresowany?
Zadzwoń
501 808 405

Cięcie CNC metali, podobnie jak inne metody obróbki skrawaniem, sterowane jest przy pomocy zautomatyzowanego systemu (Computerized Numerical Control). Zaprogramowane zgodnie z projektem maszyny nie tylko wykonują pracę dokładniej, szybciej i efektywniej, ale są również bezpieczne dla operatora, który nie ma z nimi bezpośredniej styczności. Pracownik nadzoruje jedynie pracę urządzenia, które automatycznie wykonuje wymagane cięcia.

Cięcie CNC - oferta

Naszym klientom oferujemy w kooperacji cięcie laserowe CNC, które sprawdza się przede wszystkim w wycinaniu różnych kształtów z cienkich blach. Technika cięcia CNC tego typu jest bardzo wydajna i szybka - wiązka laserowa spala materiał metalu, który ulega wyparowaniu.

Naszą ofertę planujemy również rozszerzyć o cięcie CNC:

  • plazmowe - źródłem cięcia w tym przypadku jest gaz doprowadzony do postaci plazmy; cięcie materiału oraz jego wyrzucanie ze szczeliny cięcia odbywa się przy pomocy elektrycznego łuku plazmowego o dużej energii kinetycznej; cięcie plazmowe stosuje się przede wszystkim w przypadku materiałów przewodzących prąd jak np. aluminium, stal czarna czy stal nierdzewna; zardzewiałe, zanieczyszczone czy pomalowane blachy w przypadku cięcia plazmą nie wymagają wcześniejszego oczyszczenia,
  • gazowe - cięcie gazem polega na wypalaniu (temperatura dochodzi do 3 500°C); doskonale sprawdza się w przypadku materiałów stalowych; ta metoda pozwala na oddzielanie od siebie elementów stalowych nawet o grubości 300 mm; charakteryzuje się dość niskimi kosztami i szerokim zakresem zastosowania,
  • wodne - cięcie wodą polega na wykorzystaniu skondensowanego strumienia, któremu nadawana jest duża prędkość w dyszy o niewielkiej średnicy; dzięki zastosowaniu wysokociśnieniowych pomp lub hydraulicznych wzmacniaczy ciśnienia można doprowadzić wodę do ciśnienia powyżej 5000 bar. To oznacza, że prędkość strumienia wody często przekracza prędkość dźwięku! Cięcie wodą nie ma ograniczenia odnośnie grubości materiału i nie powoduje odkształceń związanych z wysoką temperaturą; metoda pozwala wycinać nawet bardzo skomplikowane kształty nie tylko w metalu, ale również w szkle, marmurze i stali. Jej zaletą jest niezwykła precyzja cięcia i znikoma ilość odpadów.

Cięcie CNC - korzyści

Każda metoda cięcia CNC ma kilka wspólnych zalet, do których zalicza się przede wszystkim:

  • dużą precyzję wykonania i powtarzalność elementów, która sprzyja produkcji seryjnej,
  • wydajność i ograniczenie kosztów cięcia,
  • oszczędność czasu, dzięki zautomatyzowaniu procesu cięcia.

Chcesz zamówić usługę cięcia CNC lub masz dodatkowe pytania?
Chętnie na nie odpowiemy i przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

 

 

Obróbka powierzchniowa metali

Szkiełkowanie (kuleczkowanie)

Szkiełkowanie to sprawdzona metoda obróbki powierzchniowej metali przed procesem nakładania powłok galwanicznych, a także w celach dekoracyjnych. Doskonale sprawdza się też w usuwaniu drobnych uszkodzeń i zanieczyszczeń technologicznych. Wzmacnia powierzchnię metali i poprawia ich właściwości mechaniczne, ograniczając przy tym podatność na zanieczyszczenia. Kuleczkowanie jest bezpieczne dla detali kruchych i delikatnych. Pozostawia powierzchnię gładką i czystą.

Więcej

Galwanizacja

Obróbka galwaniczna znacznie poprawia parametry technologiczne, wizualne oraz ochronne obrabianych elementów. Powłoki techniczne zwiększają odporność korozyjną i mechaniczną, przedłużając życie produktów i podnosząc ich jakość. Dlatego naszym Klientom, oprócz obróbki skrawaniem, oferujemy również profesjonalne usługi galwanizacyjne, które wykonujemy w ramach kooperacji w oparciu o nadzór nad procesami galwanicznymi potwierdzonymi normą ISO 9001.

Więcej

Copyright © 2022 - GoldCNC

Realizacja strony: Studioalfa.pl - Projektowanie stron internetowych.